Návštěva Apicentra v Protivíně

14.05.2024

Exkurze do Protivína očima žáků

Ve čtvrtek 9. května 2024 jeli žáci šestého ročníku na exkurzi do Apicentra Protivín v rámci EVVO. Jejich hodnocení si můžete přečíst zde:

Daniela

V Protivíně se mi líbilo. Nejprve jsme šli do Apicentra, tam nám pán povídal hodně zajímavostí o včelách. Potom jsme šli do nějakého domu, kde byly různé kostry a známé kulturní památky, např. Eiffelova věž, Karlštejn, radnice atd. Také jsme měli deset minut na to, abychom si něco koupili v obchodech a poté jsme se prošli po náměstí. Nakonec jsme šli fotit hmyz. Já jsme fotila spolu s Kiki. Vyfotili jsme hlemýždě, čmeláka, berušku atd.

Ondřej K.

Když jsme přijeli do Protivína, tak jsme byli rozděleni do dvou skupin. První skupinu, kde jsem byl já, vedl pan Straka, druhou skupinu vedla paní Vokatá. Pak jsme šli na prohlídku včelárny. Měli to tam moc pěkné. Dozvěděli jsme se tam hodně informací o včelách a pak jsme hráli hru. Ta hra byla o tom, jak včely dostávají med do úlů. Ve hře jsme museli chodit s malým kelímkem, ve kterém byla kapka vody.

Lea

Včera jsme byli se třídou v Protivíně na exkurzi o včelách. Potom jsme šli fotit včely do parku, kde byly i kachny a našli jsme i jejich hnízdo s vajíčky. Včelu se mi nepodařilo najít, ale kachny jsem si vyfotila. Bylo teplo, tak jsme si dali ledovou tříšť. Den jsem si moc užila.

Kristýna

Včera jsem si to užila, bylo to fajn.

Matěj K.

Med byl skvělý, bylo to zajímavé.

Adéla

Včera 9. května jsme jeli se třídou do Protivína do Apicentra. Byla to exkurze o včelách. Naše třída šla do Infocentra a druhá do Apicentra. Potom jsme měli rozchod. Byli jsme se podívat na včelí strom a fotili jsme včely a různý hmyz. Moc se mi to líbilo.

Petr

Ve čtvrtek jsme jeli do Protivína. Moc se mi tam líbily kostry dinosaurů a nosorožců. V Apicentru jsme měli ochutnávku medu, pán nám tam povídal o včelách.